Wywiad z naszym Trenerem – Mistrzem Jackiem Łuniewskim

Od 25 lat Mistrz Jacek Łuniewski (VII DAN) z sukcesami prowadzi Miński Klub Sportowy „Taekwon-do” Mińsk Mazowiecki. W 2019 roku dwoje jego podopiecznych – Julia Kawka i Cezary Jackowski – stanęło na podium największych zawodów międzynarodowych. Od stycznia Jacek Łuniewski dołączył do Jarosława Suski i pełni funkcję trenera reprezentacji kobiet Polskiego Związku Taekwon-Do.

– Julia Kawka zdobyła brązowe medale Mistrzostw Świata i Europy Seniorek w drużynowych układach formalnych. Cezary Jackowski wywalczył w Sarajewie złoto ME w drużynowych układach formalnych oraz w niemieckim Inzell srebro MŚ w drużynowych technikach specjalnych. W 2019 roku zawodnicy MKS Taekwon-do uczestniczyli w 11 imprezach organizowanych w ramach współzawodnictwa sportowego taekwon-do ITF federacji polskiej oraz europejskiej i światowej. Łącznie 40-krotnie stawali na podium Mistrzostw Polski, a sięgnęli m.in. także po wspomniany medal MŚ, 3 medale ME, 2 medale Pucharu Europy w Soczi, 18 medali Pucharu Polski i 14 medali Grand Prix Polski – powiedział trener Jacek Łuniewski, który prowadzi zajęcia w 3 grupach: początkującej, średniozaawansowanej i zaawansowanej.

Jako zawodnik treningi rozpoczął 15 marca 1987 roku w warszawskim klubie TKKF Taekwon pod okiem Mistrza Janusza Gutkowskiego (VIII DAN). Po 3 latach Jacek Łuniewski został w Ciechanowie Mistrzem Polski w technikach specjalnych. W 1992 roku wywalczył srebro w tej konkurencji oraz brąz drużynowo w walkach w MP w Lublinie. W kolejnym sezonie zdobył znów srebro w technikach – turniej mistrzowski odbył się w Koszalinie.

– W 1993 roku zamieszkałem w Mińsku Mazowieckim i tam prowadziłem zajęcia taekwon-do w sali liceum na ul. Pięknej, a później przenieśliśmy się do Pałacu Dernałowiczów, czyli siedziby Miejskiego Domu Kultury. Klub, który prowadzimy wspólnie z żoną Martą, rozpoczął działalność 28 marca 1994 roku. Później trenowaliśmy w szkole „Budowlance”, gdzie pracuję jako nauczyciel, zaś od 2005 roku mamy swoją siedzibę nad sklepem „Biedronka” na ul. Dąbrówki. W tym samym roku urodziła się córka Karolina, dziś walcząca o miejsce w juniorskiej reprezentacji Polski. Syn Karol w styczniu skończy 23 lata. Niedawno zdał egzamin na IV DAN, jest sędzią międzynarodowym, a wcześniej zawodnikiem kadry juniorów – mówi Jacek Łuniewski.

W MKS „Taekwon-do” trenuje ok. 150 osób, w tym 30-40 w TKD Tigers – dla dzieci w wieku 4-7 lat. Taekwon-do mogą ćwiczyć także dorośli w grupie „TKD 25+” pod okiem Mateusza Radomskiego. W ramach działalności klubu odbywają się także treningi pływania. Od 1991 roku żona Jacka, Marta Łuniewska prowadziła naukę pływania w basenie wojskowym, a od 2010 roku – w nowo oddanym basenie MOSiR w Mińsku Maz. – jako szkoła pływania „Morsy”.

– Dużą bolączką większości klubów taekwon-do jest finansowanie. Próby zdobycia sponsorów to jak odbijanie się od ściany. Zdobywamy medale na arenie międzynarodowej, ale nie jest to w pełni doceniane. Urząd Miasta zapowiedział zaciskanie pasa w 2020 roku, więc bardzo trudno będzie o dotację. Ale nadal będziemy wkładać serce w to, co robimy, bowiem taekwon-do jest życiową pasją całej naszej rodziny i wielu osób w Mińsku Mazowieckim w mińskiej gminie i powiecie. Osobiście jestem dumny, że pełnię funkcję trenera reprezentacji razem z takim osobami, jak Jarosław Suska, Łukasz Stawarz i Marcin Wołosz – przyznał Jacek Łuniewski, który ćwierć wieku temu skończył AWF w Warszawie, a później studiował podyplomowo w Warszawie, Białej Podlaskiej i Częstochowie.

FITNESS

Pływanie

Kalendarz wydarzeń

Licencja PZTKD

Oświadczenie trening

Masz aktualne badania lekarskie?

Cennik egzaminów PZTKD

Karta egzaminacyjna

Honorujemy karty SportBENEFITS

Aktualności

Miński Klub Sportowy "TAEKWON-DO"

Taekwon-Do

Miński Klub Sportowy 1994

Taekwon-Do

Infornacja:

  • RECEPCJA KLUBU tel: 787 796 064 od godz. 17.00
  • Trener Taekwon-Do telP: 608 497 616
  • Trener Fitness / Pływanie tel: 602 361 229
Bank: PLN: 84 1020 4476 0000 8102 0079 0840
EUR: 57 1020 4476 0000 8002 0417 5220

Miński Klub Sportowy „TAEKWON-DO”

Adres korespondencyjny:

Jacek Łuniewski
ul. Szpitalna 17/53
05-300 Mińsk Mazowiecki

NASZ ADRES:

Miński Klub Sportowy „TAEKWON-DO”
ul. Dąbrówki 28/1 (nad „Biedronką”)
05-300 Mińsk Mazowiecki